מאטארי ועד מצב חגיגה: 10 דברים שלא ידעתם שקיימים בטסלה

אור אליעז | Mako

מאטארי ועד מצב חגיגה: 10 דברים שלא ידעתם שקיימים בטסלה

טסלה, יצרנית הרכב עם השווי הגדול ביותר בעולם, מגיעה סוף סוף לישראל. הרכבים החשמליים של אילון מאסק התפרסמו ברחבי העולם הודות לטווח הנסיעה הגדול, המחיר הסביר (יחסית), המהירות האסטרונומית והגימור הלא מזהיר ביחס למחיר – אבל יש עוד כמה תכונות שמבדלות אותם מכל המתחרים. בכל זאת, ככה זה כשמאחוריהם עומד איש כל כך אקסצנטרי. 

1. אפשר להוריד ידיים מההגה. בערך

רכבי טסלה מציעים מצב "טייס אוטומטי" (Autopilot), שבמסגרתו הם יוכלו בעתיד לנהוג לגמרי לבד. אז מה זה אומר בפועל? בישראל הרכב יוכל לחנות בעצמו, וישנם שווקים שבהם ניתן גם לזמן אליכם את הרכב. מעבר לכך, מצב הטייס האוטומטי כולל תכונות שתמצאו במערכת בטיחות אקטיבית. 

לפי כל הפרסומים, התכונה הזו תוצע בישראל בדגמי טסלה S. אבל יש קאץ': כדי לקבל את המערכת הזו תצטרכו להוסיף 37,500 שקלים. אגב, אילון מאסק כל הזמן מכריז שבקרוב המכונית תכלול מצב אוטונומי מלא. בינתיים זה לא קרה.   

2. יש לכם כלב או חתול? תשמחו לשמוע את זה

אנחנו כמובן לא ממליצים על זה, אבל אם אתם נאלצים לפעמים להשאיר את הכלב או החתול באוטו – לטסלה יש פתרון נפלא עבורכם: "מצב בעלי חיים". כשתפעילו אותו, החבר על ארבע יקבל מזגן עם טמפרטורה נוחה בכל עונות השנה. אגב, כדי למנוע מעוברי אורח לנפץ את חלונות הרכב שלכם, הטמפרטורה תוצג בענק על המסך המרכזי ברכב.

3. לא אוהבים את צליל הצופר? פשוט תשנו אותו

לא אוהבים את צליל הצופר הצורמני שלכם? בטסלה תוכלו להתאים אותו אישית ולהחליף אותו לכל דבר שתרצו (זה כולל, למשל, קולות של עז או צליל נפיחה). בארה"ב זה כבר הפך לטרנד יוטיוב: אנשים בוחרים צלילים מצחיקים, ומעלים לרשת את תגובת האנשים ברחוב. למה לייצר רכבים עם רמת גימור מושלמת, אם אפשר לייצר רכבים שיודעים להפליץ? אגב, מאסק הודה בעצמו שלא כדאי לרכוש טסלה בתקופה של ייצור מוגבר

4. הם מהירים. מאוד.

מלבד העובדה שהם שקטים בהרבה ומזהמים פחות, אחד הדברים הטובים במנועים חשמליים הוא היכולת שלהם להאיץ מהר מאוד. כל הכוח של המנוע יכול להתפרץ כבר בשנייה הראשונה, והתוצאה היא מכונית סופר מהירה. אז עד כמה הטסלות מהירות? שימו לב מה קורה כששמים את הג'יפון של טסלה, מודל X, במרוץ נגד רכב הספורט היוקרתי אאודי R8, עם יותר מ-600 כוחות סוס:

5. ניחצתם ברמזור? תפעילו מצב חגיגה

אנחנו כמובן לא מעודדים מרוצים על הכביש. זה מסוכן. ובכל זאת, אם ניצחתם, מודל X מציע לכם את "מצב חגיגה": כל תאורות הרכב זזות ומשתנות לצלילי השיר, והרכב גם "מנפנף בכנפיים" עם הדלתות שלו, שנפתחות כלפי מעלה. 

6. עוברים דירה? יש תא מטען גם מקדימה וגם מאחורה

לטסלה מנועים חשמליים נפרדים לכל גלגל, ואת רוב השטח הרכב תופסות הסוללות שלו. בפועל, אנחנו נשארים עם שני תאי מטען: גם מקדימה וגם מאחורה. למעשה, טסלה היא בעצם רכב הובלות קטן, אבל אם יש לכם כסף לרכוש אחת, סביר להניח שלא תטרחו. מבינים אתכם. 

7. התכוננו לאפליקציית הרכב הטובה בעולם

אפליקציית הרכב של טסלה מאפשרת לכם לעשות כמעט הכל, וכשאנחנו אומרים הכל, אנחנו באמת מתכוונים להכל. לא צריך מפתח לרכב – פשוט שימו את הטלפון בכיס ותוכלו לפתוח, לנעול ולהניע את הרכב. רוצים להדליק מזגן לפני שתיכנסו לאוטו? גם את זה אפשר לעשות את זה באפליקציה. אגב, ככה נראים רכבי טסלה כשהם עוברים עדכון תוכנה בחניון החברה. 

8. יוצאים לדייט? יש גם מצב רומנטי

אחת הפרסומות המצלקות ביותר בהיסטוריה של עולם הרכב הישראלי הייתה דווקא של יונדאי i30 קרוס וואגן. אם אתם לא זוכרים, נזכיר לכם: רוב הפרסומת התמקדה ברכב נע בקצב מעורר תמיהה כשהוא בחניה, במטרה להראות לנו שהוא מרווח מספיק בשביל לקיים בו יחסי מין.

בכל מקרה, הטסלה היא כנראה רכב עם יותר איפוק: אחת התכונות שהתגלו כשימושיות בתקופת הקורונה היא "המצב הרומנטי". הגעתם עם הדייט לרכב? ברגע שתפעילו את המצב המיוחד, החימום יידלק, על המסך הגדול תוצג אח מלבבת, ומהרמקולים תבקע מוזיקה רומנטית.

9. משעמם לכם? שחקו באטארי

אם אתם מחפשים דרך להעביר את הזמן ברכב, תוכלו להפעיל את מצב Atari ולמצוא משחקים פופולריים מהעבר כמו "אסטרואידים" ו"ביץ' באגי רייסינג". בנקודה זו העיצוב גם ממש יזכיר לכם את הקונסולות המיושנות של שנות השמונים, אבל אל דאגה, יש גם משחקים עכשוויים. לא מפתיע אותנו, בהתחשב בעובדה מאחורי המכונית הזו עומד אחד הגיקים הגדולים בעולם. 

10. נתתם למישהו סיבוב? הסירו חשש מלבכם

אם כבר קניתם טסלה ומישהו ממש מתעקש לעשות עליה סיבוב, אתם יכולים להירגע: בדיוק בשביל קיים Valet Mode. המצב הזה נועל אופציות רבות ברכב, מגביל את המהירות ל-90 קמ"ש, נועל את תא הכפפות והבגאז' ומנהל את מערכת הטייס האוטומטי. 

אגב, זה אידאלי גם כשאתם משאילים את הרכב לסבתא.