פק"ל רכב - דברים שצריכים להיות בכל רכב

תוכן שיווקי | Gear

פק"ל רכב - דברים שצריכים להיות בכל רכב

אם קניתם רכב חדש או שהחלטתם לנקות את הרכב מחפצים מיותרים, בוודאי הבחנתם שיש מספר חפצים שצריכים להישאר ברכב. הכנו עבורכם רשימה מלאה של חפצים שהם חובה בכל רכב וגם חפצים שינעימו את זמנם של הנוהגים והנוסעים ברכב.

הכי חשוב – האפוד הזוהר

אנו שומרים מכל משמר על הרכב ומבצעים בו טיפולים תקופתיים, אך לעיתים אנו עלולים למצוא עצמנו תקועים עם הרכב באמצע הדרך. הדבר יכול להיות בשל התחממות יתר של המנוע או בשל תקר בגלגל. לכן, חשוב לוודא כי יש ברכב אפוד זוהר ומשולש אזהרה. שני האביזרים הללו יבטיחו שאם אתם צריכים לצאת מהרכב כאשר הוא חונה בשוליים, תוכלו לעשות זאת בבטחה.

לא שכחנו כלום?לא שכחנו כלום?

גלגל חלופי ומגבה להרמת הרכב

שעת לילה מאוחרת ויש תקר בגלגל. האפוד עליכם וגם המשולש, אך כיצד תתקנו את הרכב? גם אם אינכם יכולים להחליף את הגלגל לבד, תמיד יהיה מישהו שיוכל להיות לעזרכם. חשוב לשים לב שיש לכם את כל החלקים הנלווים של המגבה (ג'ק) וכמובן גם גלגל חלופי (לא כל רכב מחויב בגלגל חלופי). את הגלגל הזה יש לבדוק בכל תקופה, ולוודא כי לא חסר בו אוויר. חשוב שלא להישאר עם גלגל זה זמן ממושך, אלא להחליפו בהקדם.

ארנק מסמכים

"תעצור בצד", מבקש מכם שוטר בבדיקת רישיונות שגרתית. בבדיקה הזו כל המסמכים חייבים להיות נגישים לכם. רצוי להכין תיק ובו רישיון הרכב, תעודת החובה ותיעוד של פוליסת הביטוח. גם אם אתם משתמשים באפליקציה של חברת הביטוח, תמיד כדאי שתהיה ברכב גרסה מודפסת של הפוליסה. מלבד זאת חשוב תמיד לוודא כי רישיון הנהיגה נמצא עמכם. כל המסמכים הללו יהיו לעזר גם כאשר תצטרכו להציגם במקרה של תאונה חלילה.

מוזיקה טובה

חושבים לצאת לדרך ארוכה? אם אינכם מנויים לספוטיפיי, ואינכם רוצים להיות תלויים ברדיו, כדאי להכין לדרך דיסק און קיי עם מיטב השירים האהובים עליכם. אם יש לכם מכונית חשמלית המוזיקה שלכם תשמע אפילו יותר טוב משום שמדובר ברכב שקט להפליא. כדאי להשקיע במערכת סאונד טובה שהופכת את חוויית שמיעת המוזיקה לשונה לגמרי. עם מערכת כזו תוכלו לשמוע את הבס עמוק הרבה יותר ולא לפספס אף צליל.

מיכל מים

מוצר נוסף שחייבים לשמור ברכב הוא מיכל או בקבוק של מים. למים יש תפקיד חשוב ביותר והוא להיות לכם לעזר אם הרכב מתחמם יתר על המידה ואתם במקום שאינכם יכולים לרכוש בו מים. תוכלו להשתמש במים אלו גם כדי לנקות את השמשות או המראות אם אינכם נמצאים במקום שמאפשר זאת.

מטליות לחות וממחטות

זמן הנסיעה יכול להיות מאתגר עבור נהגים רבים, ובמיוחד עבור הורים לילדים קטנים. אם נכנסים לרכב עם מזון מהיר או ציוד שיכול להישפך, כדאי שיהיו ברכב גם מטליות לחות לניקיון. כדאי לשמור אותן נגישות בכל נסיעה. עוד מוצר שכדאי לשמור הוא ממחטות, למקרה שתצטרכו לקנח את האף בזמן הנסיעה.

לסיכום, כדאי לשמור על רכב נקי ומסודר ולא לאגור בו חפצים, אך גם לא לשכוח למקם את כל האביזרים החשובים ברכב. כך תהיו מוכנים לכל סיטואציה ותוכלו לטפל בה ביעילות ובבטיחות.

לכתבה המלאה